Belenco Tezgah Modelleri

Belenco Tezgah Modelleri

Belenco tüm renkleri eski yeni tezgah modellerini buradan takip edebilirsiniz. Güncel 2021, Belenco tezgah fiyatları (yeni) üretime soktuğu renk modellerini uygun fiyat seçenekleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Kuvars bir ürün olan, Belenco göz kamaştıran ışıltısı ile sizlerde tanışın, Belenco kuvars taşlar yüzey özelliğini doğadan alır, Belenco tezgah taşları parlak yüzeyi sayesinde mutfaklarınızın havasını değiştirecek ışıltısı ile göz kamaştıran, Belenco kuvars taşlar leke tutmayan pürüzsüz yüzeyi ve basit temizliği ile! Belenco 15 yıl garanti ile hizmet vermektedir.


Belenco Nedir?

%90’ın üzerinde kuvars minerali içeren Belenco Kuvars Yüzeyler üstün nitelikli polimerlerden (bağlayıcılardan) imal edilmiş yüksek çizilme ve aşınma dayanımına sahip, kimyasallara dayanıklı, gözeneksiz yapısı ile hijyenik ve lekelenmeye dirençli, en son teknoloji ürünü çok dayanıklı yüzeylerdir. Mutfak ve banyo tezgahlarında, zeminlerde, duvar ve cephe kaplamalarında, hizmet ve karşılama bankolarında ve çeşitli özel uygulama alanlarında kullanılabilen minumum bakım gerektiren, teknik ve fiziksel özellikleri sayesinde olağanüstü performansa sahip bir yüzey malzemesidir.

Belenco Tezgah Özellikleri Renkler ve Uygulama Örnekleri Belenco
Quartz yüzey teknolojisi tezgah ile ilgili tüm sorularınıza bu sayfada cevap bulabilirsiniz. Evinizde veya iş yerinizde mutfak ve banyo tezgahı görmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçmelisiniz.

Mutfak ve banyo dolaplarının ayrılmaz bir parçası olan kuvars yüzeylere Saygılı Mermer tarafından imalatı ve montajı Saygılı Memrmer kalitesi ve güvencesi ile sahip olabilirsiniz. Saygılı Mermer Belenco, profesyonel tezgah ustaları, üstün işçiliği ve müşteri odaklı yaklaşımı ile uygun fiyata tezgah ihtiyaçlarınız için doğru adres.

BELENCO TEZGÂH RENKLERİ NELERDİR?

Belenco tezgâhın zengin renk ve desen çeşitliliği mevcuttur. Oldukça fazla sayıda bulunan Belenco renkleri ile mutfak ve banyolarda tezgâh yapılabildiği gibi, zemin ve duvar kaplamalarında da kullanılabilmektedir. Belenco renk kartelasında Belenco beyazBelenco siyahBelenco gri renk tonlarında olduğu gibi farklı renk tonlarında da Belenco ürünleri bulunmaktadır.

Belenco renkleri; Belenco 3223 Lumiere, Belenco 1110 Iceberg, Belenco 1227 Pixie Wings, Belenco 2110 Angel White, Belenco 2214 Teos, Belenco 2254 Aurora, Belenco 3113 Daphne Crack, Belenco 3153 Toledo, Belenco 3555 Parma, Belenco 3618 Olympos, Belenco 4043 Aizano, Belenco 4123 Kashmera  White, Belenco 4152 Polar White, Belenco 4214 Vega, Belenco 4227 Fairy White, Belenco 4233 Antique White, Belenco 4262 Kristella White, Belenco 4444 Sahara Beige, Belenco 4456 Cadiz, Belenco 4458 Chakra Beige, Belenco 4524 Laluna, Belenco 4558 Babilon, Belenco 5050 Forza Füme, Belenco 5113 Minta, Belenco 5114 Carola, Belenco 5139 Juliet White, Belenco 5250 Elixir White, Belenco 5329 Mocca Mousse, Belenco 5751 Gala Black, Belenco 6523 Starlight, Belenco 6656 Lisbon, Belenco 7119 Calacatta Venatino, Belenco 7458 Granada, Belenco 7543 Montana, Belenco 8113 Anemon, Belenco 8119 Calacatta Verona, Belenco 8224 Interstaller, Belenco 8727 Spa Black, Belenco 8765 Volcano Black, Belenco 9113 Alinda, Belenco 9719 Marquina Lavagna dır.

BELENCO TEZGÂH ISIYA DAYANIKLI MI?

Belenco tezgâhlar kuvars yapısı sayesinde yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Ancak bu dayanıma sahip olmasına karşın ani sıcaklık değişmelerinden etkilenebilir. Fırından ya da ocaktan çıkarılan kapların direkt tezgâh üzerine konulmaması, altına da nihale konulmasında fayda vardır.

BELENCO TEZGÂH KİMYASALLARA DAYANIKLI MI?

Belenco tezgâhların kimyasallara olan dayanımı üç kimyasal türüne göre inceleyeceğiz.

Asitlere Karşı Dayanımı

Belenco yüzeyler hidroklorik asit /tuz ruhu), müriatik asit, nitrik asit (kezzap), sülfürik asit (lavabo açıcısından, akü asidine kadar) gibi güçlü asit çözeltilerine karşı dayanımlıdır. Fakat bu çözeltilerin 1 saatten fazla süre yüzeyde kalması halinde tezgâh yüzeyinde renk açılması ve bozulmalar oluşabilir. Hidroklorik asit ise kuvars ile tepkimeye gireceğinden yüzeyde kalıcı hasara sebep olur.

Bazlara Karşı Dayanımı

Belenco yüzeylerin bazlarla olan etkileşimi asitlerde olduğu gibi önemlidir. Sodyum hidroksit (kostik) ve potasyum hidroksit (Arap sabunu) konsantreleri tezgah yüzeylerini etkileyebilir. Bu maddelerin tezgâh yapısını bozmasa da uzun zaman içinde yüzey bozulmalarına sebep olabilir. Yoğunluğu fazla olan baz çözeltilerinin tezgahtan hemen temizlenmesi gerekir. Yağ çözücü gibi maddelerin kullanılması tavsiye edilmez.

Solvente Karşı Dayanımı

Metil, etil ve keton gibi endüstriyel konsantrasyon çözeltilerinin kısa süreli temasından etkilenmez. Aseton, lak tiner, mineral spirits, izopropil alkol, metilen klorür, trikloroetan gibi arı konsantrasyonlardaki solventlerin etkilerine karşı kısa süreli olarak dayanımlıdır.

BELENCO TEZGÂH YANGINA KARŞI DAYANIKLI MI?

Belenco tezgâhlar A sınıfı yanmaz malzemelerdendir.

BELENCO TEZGÂH SAĞLIKLI MI?

Belenco tezgâhların hammaddesi doğadan elde edilir. Üretimin her aşamasında ve üretim sonrasında kullanılan ürünlerde sağlığa zarar verici hiçbir madde kullanılmaz.

Belenco, GREENGUARD sertifikasına sahiptir. GREENGUARD İç Mekan Hava Kalitesi Sertifikası ve GREENGUARD Çocuklar ve Okullar Sertifikası,  havaya zararlı düzeyde toksik kimyasallar yaymayan bir malzeme olduğunu belgeler.

Belenco ayrıca LGA ve NSF sertifikalıdır. LGA, Belenco’ nun kolay temizlendiğini, temizlik sonrası mikrobiyolojik sağlığa uygunluk açısından tamamen güvenli olduğunu onaylar. NSF ise Belenco’nun üzerinde yiyeceklerin güvenle hazırlanabileceğini tasdik eder.

BELENCO TEZGÂH NASIL TEMİZLENİR?

Belenco tezgâhların temizliğinde normal mutfak temizleyici maddeler kullanılmalıdır. Aşındırıcı etkisi olan maddelerden kaçınılmalıdır. Yoğun kir çıkarmak için geliştirilen yağ çözücü, lavabo açıcı gibi temizlik ürünleri kullanılmamalıdır. Tezgâh üzerindeki kirlenen bölge zaman geçmeden su ile temizlenmelidir. Belenco Kuvars Yüzeyler ’in temizliğinde pH derecesi 5-8 aralığında ki ürünleri kullanmanızı tavsiye

ederiz. Kahve, çay, şarap, hardal, sirke, limon gibi diğer tezgâh malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine sebep olabilecek maddeler Belenco tezgâha etki etmez.

BELENCO TEZGÂH NASIL PARLATILIR?

Belenco yüzeyler fabrika ortamında parlatılana bilinir. Bu sebeple ev ortamında parlatma işlemi yapılamaz ve yapılamaya da çalışılmamalıdır. Yüzey parlatılmaya çalışılırsa hasara sebep olunur. Basitçe yapacağınız günlük temizlik ile Belenco tezgâhınız uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi size hizmet verecektir.

BELENCO TEZGÂH KENARLARI NASIL YAPILABİLİR?

Belenco tezgâhların kenarları farklı şekillerde sonlandırıla bilinir. Bunlar 45 derece Kırma Pah, Balık sırtı ön ek çıtalı, Çift kalınlık ince pahlı, Çift kalınlık 45 derece kırma pahlı, Çift kalınlık tam balık sırtı, Çift kalınlık yarım balık sırtı, Gönye burun, Tek kalınlık ince pahlı, Tek kalınlık yarım balık sırtı, Yay profil, Akarsu profil ve S profildir.

Bir Cevap Yazın

Telefon Sms WhatsApp